Varné dosky

Najpredávanejšie

Stránka 1 z 3 - 122 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty

Výber varnej dosky by ste rozhodne nemali podceňovať. Rozhodnite sa pre typ, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu štýlu varenia. Pre milovníkov klasiky sú ideálne plynové varné dosky, ktoré ponúkajú rýchlu a plynulú reguláciu teploty. Pre tých, ktorí uprednostňujú moderné kuchyne, sú vhodné elektrické a indukčné varné dosky. V našej ponuke nájdete nezameniteľné prevedenia v modernom, štýlovom alebo rustikálnom dizajne.

#ShowMore#

Plynové varné dosky fungujú na základe spaľovania plynu, pričom plamene priamo ohrievajú dno nádoby. Ich výhodou je rýchla a plynulá regulácia teploty. Avšak vyžadujú prítomnosť plynovej prípojky a sú náročnejšie na údržbu a čistenie.

Elektrické varné dosky sú ideálnym riešením pre kuchyne bez prívodu plynu. Vyznačujú sa jednoduchou údržbou a praktickosťou, čo ich robí najobľúbenejším typom varných dosiek. Sem patria sklokeramické a indukčné varné dosky.

Sklokeramické varné dosky využívajú vykurovaciu špirálu, ktorá nahrieva varnú zónu a teplo sa prenáša do nádoby dotykom. Aj keď nie sú tak efektívne ako indukčné dosky, nevyžadujú špeciálne hrnce ani panvice, na rozdiel od indukčných.

Indukčné varné dosky fungujú na základe elektromagnetickej indukcie, čím teplo vzniká priamo v nádobe, nie na povrchu varnej dosky. Ich nevýhodou je vyššia počiatočná cena a nutnosť vlastniť nádoby určené pre indukčné varenie.

Kombinované varné dosky alebo 2v1 kombinujú varné zóny elektrických a plynových varných dosiek.

Varné dosky s integrovaným odsávaním predstavujú inovatívne riešenie, kde je odsávač pár súčasťou varného panelu.