Stránka 1 z 2 - 73 položiek celkom
T90 scaled
Doprava zadarmo
€1 322
LFR-29200800
uhlikovy filter smeg FLT6
Doprava zadarmo
SMEG uhlíkový filter FLT6
Na objednávku /MDA/
€55
FLT6
12732 smeg 50 s retro style komin pre digestor kfa cervena
Doprava zadarmo
€199
KITCMNFABRD
12726 smeg 50 s retro style komin pre digestor kfa cierna
Doprava zadarmo
€199
KITCMNFABBL
Hore
Ďalšie produkty

 

 

Digestory alebo odsávače pár sú nevyhnutným vybavením každej kuchyne, kde sa venuje vážna pozornosť vareniu. Nielenže pomáhajú odvádzať nepriaznivé pachy, pohlcujú nadbytočnú vlhkosť a pary, ale slúžia aj ako doplnkové osvetlenie nad sporákom alebo varnou doskou, čo sa vám pri varení určite oplatí. Zároveň, ak je správne vybraný, môže odsávač pár pôsobiť ako jedinečný dizajnový prvok vo vašej kuchyni.

#ShowMore#

Podľa umiestnenia rozlišujeme rôzne typy digestorov, vrátane komínových, nástenných, ostrovčekových (priestorových), podskrinkových, vstavaných alebo výsuvných. Podľa spôsobu prevádzky sa rozdeľujú na digestory s vonkajším odťahom a digestory s recirkuláciou.

Komínové digestory sú ideálne pre väčšie kuchyne, kde zaberajú viac miesta a často disponujú motorom s vyšším výkonom. Pri ich plánovaní je dôležité venovať pozornosť napojeniu na vonkajší odťah.

Ostrovčekové digestory sú určené pre umiestnenie nad kuchynskými ostrovčekmi a disponujú dostatočným výkonom na zvládnutie väčších priestorov.

Vstavané digestory sú vhodné pre montáž do hornej kuchynskej skrinky, pričom sa môže zmenšiť vnútorný objem skrinky, ale zároveň ponúkajú dostatočný výkon a možnosť napojenia na vonkajší odťah.

Stropné digestory sa montujú do stropu, často v sadrokartónovej konštrukcii. Sú pripojené na vonkajší odťah a zvládajú obslúžiť väčšie priestory. Ich výhodou je nenarušenie priestoru kuchyne dizajnom, ale môže komplikovať ich montáž a zvýšiť cenu.

Digestory do pracovnej dosky sa inštalujú za varnou doskou, často s výsuvným mechanizmom, a sú sofistikovane ukryté v kuchynskej linke, predstavujúc najmodernejšie riešenie vhodné do moderných a minimalistických interiérov.