18/7-2/8 infolinka pracuje v obmedzenom režime, objednávky vybavujeme priebežne. Showroomy sú otvorené štandardne.

Ako vybrať dokonalú jedálenskú stoličku

Ako vybrať dokonalú jedálenskú stoličku: Praktický sprievodca pre nákup na eshope

V súčasnom svete eshopov a online nákupov sa rozhodnutie o kúpe jedálenskej stoličky môže zdať komplikovanejšie, než by sa mohlo zdať. Pri nespočetnom množstve možností, je dôležité mať jasno v tom, na čo si treba dať pozor. V tomto blogovom článku sa pozrieme na kľúčové faktory, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere jedálenskej stoličky

Pri výbere jedálenských stoličiek je dôležité nielen zohľadniť štandardné rozmery stolov, ale aj myslieť na pohodlie, ktoré vám a vašim hosťom poskytne nový nábytok. Výška sedadla jedálenskej stoličky sa obvykle pohybuje okolo 45 cm, zatiaľ čo štandardná výška stola dosahuje 76-77 cm. Odporúča sa ponechať aspoň 30 cm vzdialenosť medzi sedadlom stoličky a doskou stola, čím si zabezpečíte dostatok priestoru pre pohodlné sedenie.

Ďalším dôležitým aspektom, ktorý treba zvážiť, je výška opierok na ruky /podrúčiek/. V prípade jedálenských stoličiek s opierkami bývajú tieto zvyčajne vzdialené od stolovej dosky približne 18 cm. Pretože sú tieto stoličky o niečo väčšie, je dôležité, aby sa pohodlne zmestili pod stôl a nezaberali príliš veľa miesta.

Okrem toho nezabúdajte na šírku stoličky, ktorá sa obvykle pohybuje v rozmedzí od 45 do 50 cm. Pri určovaní počtu stoličiek, ktoré sa zmestia k vášmu stolu, je dôležité ponechať medzi jednotlivými stoličkami aspoň 15 cm. Takto zaručíte, že každý pri stole sedí pohodlne, s dostatočným priestorom na ruky, a váš jedálenský priestor bude vyzerať útulne a vzdušne.

Ak máte obmedzený priestor, skvelým riešením môže byť výber stoličiek bez operadla, tzv. taburetiek, alebo dokonca jedálenskej lavice. Kombinovaním týchto prvkov získate nekonečné možnosti prispôsobenia vašej jedálne podľa vášho štýlu. Vždy však pamätajte, že vaša domácnosť je jedinečná, a preto je kľúčové, aby sa nové stoličky nielen zmestili do štandardných rozmerov, ale aj zapadali charakterom a štýlom do vášho interiéru.

Ako vybrať najlepšiu stoličku

Materiál

Materiál stoličky nie je len otázkou dizajnu, ale aj trvanlivosti a údržby. Drevo, kov, plast alebo kombinácie týchto materiálov môžu poskytnúť rôzne vzhľady a vlastnosti. Zvážte, či preferujete tradičný drevený vzhľad alebo moderný kovový dizajn.

Farba

Farba stoličky môže ovplyvniť atmosféru jedálne. Jasné farby môžu dodávať energiu, zatiaľ čo neutrálna paleta môže vytvárať pokojnejšiu atmosféru. Vyberte farbu, ktorá bude rezonovať s celkovým štýlom vášho domova.

Ako vybrať najlepšiu stoličku